כיצד לבחור דשא סינטטי

דשא סינטטי כיום הוא מוצר מבוקש, לא רק בארץ בשל תנאי מזג האוויר החמים, גם במדינות רבות בהן השמש הוא המוצר היקר… אנו חברת א.ש. טיטניום בע"מ, כמו כל אזרח שאוהב את הגינה המטופחת שלו, רוצים לתת לכם את האפשרות לבחון ולבדוק את דשא טיטניום, הדשא סינטטי בעל מפרט טכני עשיר ואמין! לפני הרכישה ולפני ההשקעה, אנו ממליצים לבדוק וכאן נייעץ לכם על מה להסתכל…

 

קיימות חברות רבות בישראל המשווקות דשא סינטטי. שמות הדגמים משתנים מחברה לחברה, אך יש נתונים ברורים שכדי ואף רצוי לבחון לפני כל רכישה. אז איך מבדילים? קיימים מספר נתונים טכניים כמו – גובה הסיבים, צפיפות הסיבים, משקל הגליל (למטר רבוע), מרווח בין התפרים עמידות בקרינת UV, כל אלה רצוי להשוות ואין הם חשובים פחות מהמחיר.

גובה הסיבים – יש למדוד את גובה הסיבים מהחיבור לבסיס היריעה ועד לסיומו, אל נא התבלבלו, לא מתחתית היריעה… גובה הסיבים בדשא טיטניום נע בין 10 מ"מ ועד 40 מ"מ, יש שאוהבים את המגע הרך והנעים של הדשא הגבוה ויש את אלו שאוהבים את הדשא המכוסח בצורה מסודרת. אצלנו תוכלו למצוא מגוון גבהים, גבהים אלה לא יתקצרו עם הזמן מאחר ואין צורך למלא את המשטח בכדוריות גומי או חול סיליקט על מנת שיעמדו – לאחר ההתקנה הטיפול פשוט – יש לטאטא את העלים מהעץ והדשא מוכן תמיד למשחק ילדים או סתם מנוחה בשמש.

צפיפות סיבים – צפיפות הסיבים מעידה על מראה הדשא באופן קריטי. את צפיפות הסיבים ניתן למדוד ע"י כמות הסיבים במטר מרובע, ככל שצפיפות הסיבים גבוהה יותר, ככל שיהיו יותר סיבים על היריעה, כך נראה הדשא הסינטטי טבעי יותר וכמובן שכך הוא עמיד לאורך שנים רבות יותר. בדשא טיטניום ניתן למצוא דגמים בעלי צפיפות סיבים בין 16,000 ועד 19,000 למטר רבוע.

סוג הסיב – החומר ממנו עשוי הסיב הוא נתון השווה בדיקה נוספת, אותו חומר שכביכול לא אומר לנו כלום כלקוחות הדשא הסינטטי בעצם יגיד לנו האם הסיבים יעמדו בכוחות עצמם או שמא נצטרך לטפל בהם ולהרים אותם אחרי כל דריכה על הדשא הסינטטי. אנו בדשא טיטניום הכנסנו לארץ דשא סינטטי חדש מדגם "נפטון" . גמישות עמידת הדשא הוא מה שנראה לאחר התקנת היריעה, לכן אם אין ברצונכם לסרק גם את הדשא הסינטטי בנוסף למטלות הנוספות בבית אנו ממליצים על דגם "נפטון" הייחודי. בנוסף, סיבי הדשא קולטים פחות את קרני השמש החמה שכולנו יודעים שלא ניתן להימנע ממנה במדינה כמו שלנו, סיבי הדשא מונעים קליטת שמש מרובה כמו שאר סוגי הדשא הסינטטי, לכן עדיפים יותר.

משקל הגליל – את משקל הגליל ניתן לחשב בצורה פשוטה, ניקח את המשקל למ"ר ונכפיל במ"ר הרצוי. כמובן שמי שמשפיע על המשקל יהיה החומר ממנו מורכב גליל הדשא הסינטטי, גובה הסיבים וצפיפות הסיבים, ככל שהגליל שוקל יותר כך נדע שהוא יותר איכותי.

מרווח בין תפרים – עוד נתון חשוב מאד, נתון שלא כל אחד חושב לבדוק שנייה לפני הרכישה. מרווח בין תפרים, נתון קל לבדיקה ע"י כל אדם! כאשר נסתכל על המשטח הדשא הסינטטי בצדו האחורי נוכל לראות בבירור את המרווח בין התפרים, ככל שהמרווח קצר יותר, כך נדע שיש יותר תפרים, יותר סיבים וצפיפות גבוהה יותר, ככל שכל אלה גבוהים יותר איכות היריעה גבוהה יותר – בדשא טיטניום המרווח בין התפרים עומד על 3/8 אינץ'.

מצע היריעה – מצע היריעה הוא השטיח אליו נתפרו סיבי הדשא הסינטטי, גם הוא נתון חשוב ופשוט לבדיקה! ניתן לראות את עוביו, ככל שיותר עבה כך הוא מעיד על משטח חזק אליו תפורים הסיבים. בנוסף, ניתן לראות כי קיימים חורים קטנים על כמה סנטימטרים, דרכם יוכלו לחדור מים לאדמה בכדי שלא יישארו להציף את המשטח. מצע היריעה בדשא טיטניום מורכב ממספר שכבות גומי, דבק וחומרים מחזקים על מנת שיהיה עמיד לאורך שנים.

אחריות – חברה שמאמינה במוצר שהיא משווקת תיתן אחריות רחבת שנים בדשא טיטניום תקבלו אחריות ל-5 שנים, אך אנו יודעים שדשא סינטטי מדגמי דשא טיטניום יחזיק הרבה יותר!
אנו יודעים שאין זו הוצאה יומית, אך לפני שביצעתם רכישה, אנו ממליצים לבדוק גם את השורות הקטנות – אצלנו תוכלו לראות זאת בבירור – דשא איכותי דשא טיטניום – טבעי לבחור סינטטי…